Porter Podbity Śliwką VAP

 

Porter podbity śliwką

Browar Jabłonowo sukcesywnie rozwija stworzoną przez DBA markę Manufaktura Piwna, wprowadzając na rynek ciekawe piwa rzemieślnicze. W tym przypadku Imperialny Porter Bałtycki z dodatkiem wędzonej śliwki.
Zaproponowaliśmy bezpretensjonalną nazwę „Porter Podbity Śliwką” oraz oprawę w żartobliwie prowokacyjnym stylu. Butelka została pomalowana na czarny, matowy kolor, a następnie został na nią naniesiony dwukolorowy nadruk. Aby „totalnie limitowana edycja” mogła być jeszcze bardziej limitowana, piwo można też nabyć w zalakowanej butelce umieszczonej w papierowej tubie. W komunikacji przewrotnie wykorzystaliśmy takie elementy obowiązkowe jak opis produktu, propozycję podania, zalecaną temperaturę i dorzuciliśmy coś w duchu filozofii projektowania 5D – to chyba pierwsza propozycja ilustracji muzycznej na etykiecie piwnej. Oczywiście dość awangardowej. I działa!
75 procent wolumenu produkcji zostało sprzedane w dniu premiery. „Porter Podbity Śliwką” zbiera bardzo pozytywne recenzje wśród piwnych krytyków i konsumentów, zarówno za jakość piwa, jak i kpiący ze snobizmu styl komunikacji.

 

Porter Podbity Śliwką w konkursie Kreatura 2017 zdobył Wyróżnienie w kategorii design

 

oraz Nagrodę Specjalną Kreatura 2017 za „najbardziej ujmującą kreację, którą jury chciałoby osobiście zobaczyć w swoim sklepie osiedlowym”.